Press "Enter" to skip to content

Burgas

Město Burgas je hlavním městem jižní části bulharského pobřeží. Čítá okolo 230 tisíc obyvatel a zastává funkci správního, kulturního a hospodářského centra této oblasti.
Významný je také jeho přístav a průmyslová výroba.
Díky pohoří Stará Planina, které Burgas obklopuje ze severu, má velmi mírné klima.
Budete nadšeni romantickými procházkami po pobřeží a po promenádě s mnoha restauracemi, kavárnami a množstvím obchůdků se suvenýry.

Čím pojedete dále na jih, tím vyšší teploty a teplejší písek budete pociťovat.
Také vás uvítá původnější bulharské prostředí a příroda.
Jih Bulharska je velice sympatický tím, že i přes frekventovaná turistická letoviska lze na jihu najít osamocené pláže a klidná příjemná zákoutí, kde si budete užívat anonymitu a soukromí. To ocení zejména příznivci stanování.
Příjemnou zastávkou pro vás bude Kiten, Rozenec, Achtopol nebo Sinemore, do kterých vede v případě potřeby dobré autobusové spojení.

Dalším skvostem jižního pobřeží je Nesebar, velmi staré město ležící na skalnatém poloostrově.
Díky četným antickým, středověkým a národně obrozeneckým památkám bylo město zařazeno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Historický odkaz a množství romantických zákoutí a výhledů na mořské pobřeží vás zajisté nenechá klidnými a poskytne vám nezapomenutelný zážitek.

Sozopol je dalším historickým městem postaveným na skalnatém útesu, které vám nabídne mnoho zajímavých pamětihodností.
Trhy s rybami a všudypřítomné rybářské sítě vám odhalí, že Sozopol byl původně rybářskou vesnicí.
Do současnosti si zachoval poklidnou atmosféru a zvuky lámajících se vln a skřehotajících racků vám celkový dojem ještě umocní.