Press "Enter" to skip to content

Centrum obchodu USA to je Los Angeles

Druhé nejlidnatější město USA, centrum obchodu, moderny, vědy a technologie. To vše a mnohem více nalezneme ve městě Los Angeles.

Stejně jako tomu bylo v minulosti, i nyní považujeme město Los Angeles za centrum USA. Podobně jako známá města New York či Montreal jsou pravidelně cílem mnoha turistů, emigrantů a lidí, kteří touží okusit kousek z takzvaného amerického snu. Bohužel, ani zde v jedné z nejrychleji se rozvíjejících metropolí v USA není tak snadné nalézt práci, a tak se mnoho lidí po vycestování opět vrací domů. Díky velkému zájmu u cizinců, město tvoří různorodé etnické složení. Dominantní rasou jsou zde běloši, překvapivě na druhém místě Asiati a černoši až na třetím místě. Z národnostních statistik také vyplývá, že v posledních letech stoupá velký počet Hispánců.

Již od samotného založení města se Los Angeles stávalo centrem veškerého obchodu v USA. Tomuto prvenství přispívá výhodná poloha města, a tak zde díky lodní dopravě mohlo docházet k obchodování s Asií a Severní Amerikou. Obchodu se zde daří do dnes, místní přístav je jeden z největších na celém světě. Dochází zde k importu i exportu luxusního zboží a módy. Vedle masivního obchodování má Los Angeles i mnoho lákadel pro turisty.

Cestování za krásami města nám usnadní místní městská doprava, především ji oceníme v dopravní špičce, kdy se hromadná doprava stává jedinou rychlou možností, jak se přepravit na cílové místo. Mezi jednotlivými kouty a čtvrti města vede důmyslný dopravní uzel, ale nejčastějším cílem metra a autobusů je čtvrt Downtown – místo známé díky svým mrakodrapům a kancelářským budovám. Na první pohled je patrné, že právě zde se ocitáme v centru veškerého obchodu a firem z celého Los Angeles. V Downtownu se uzavírají důležité obchodní kontrakty mezi obchodníky z USA, ale i celého světa. V případě, že se do této čtvrti vydáte jako turista, zaujmou nás zde pouze majestátné mrakodrapy. V jiných částech města, ale objevíme naučná muzea, krásné parky a úctyhodné památky.