Press "Enter" to skip to content

Co dělat na dovolené v Thajsku

Thajsko je velice rozmanitou zemí, která nenechá své návštěvníky bez zážitků a notné dávky zábavy. Kromě historickým památek, chrámovým komplexů, paláců a královských měst Thajsko nabízí i spoustu sportovních a dalších aktivit, které potěší zejména ty, kteří rádi tráví aktivní dovolenou a neholdují pouze relaxaci na pláži nebo v mořských vlnách. Mezi oblíbené aktivity patří jízda na slonech nebo koních, výlet balónem, bungee jumping, golf, horský treking, dále veškeré vodní sporty včetně jachtingu a potápění nebo výletu na kánoích.

Jízda na slonech a golf

Typickým lákadlem pro zahraniční turisty jsou výlety na slonech nebo do sloních kempů, kterých je v Thajsku dostatek. Návštěvníci se mohou svézt na jejich hřbetě, vyzkoušet si je řídit nebo je pozorovat ve volné přírodě. Exotickému Thajsku se nevyhnula ani velmi moderní a populární zábava, kterou je golf. Rozlehlá golfová hřiště, která jsou všechna na mezinárodní úrovni, můžeme najít téměř po celém Thajsku. Nejvyhledávanější z nich jsou v Pattaye, kde si mohou návštěvníci vybrat z asi deseti greenů. Dále se nacházejí v Phuketu, v Bangkoku nebo v Chiang Maii.

Lezeme po skalách

Milovníci horolezectví naleznou dostatečné uspokojení na ostrově Phi Phi nebo v provincii Krabi, kde se tyčí nad mořem vápencové skály. Je to oblíbené místo horolezců ze všech koutů světa. Pokud by se chtěl někdo naučit vařit chutné thajské pokrmy, pak není lepší příležitosti, než právě od místních obyvatel. Své služby nabízejí v různých školách vaření nebo kuchyních, které jsou součástí hotelů.

Na výšlap do hor

Zajímavé pro návštěvníky zcela jistě bude poznat původní tvář Thajska s tradičním životem horských kmenů, které se jim nabízí při pěších túrách krásnou horskou přírodou. Nejlepším místem pro horský treking je Chiang Mai, ze kterého se do vyšších horských poloh dostaneme transferem. Součástí tohoto zájezdu bývá i výlet na slonech. Návštěvníci se mohou také zúčastnit raftingu, který je realizován na vorech z bambusu.

Vodní radovánky s kapkou adrenalinu

Pokud se ani při sportovních aktivitách a výlety za dobrodružstvím nechceme vzdát vody, ideální výletem bude rafting na člunech nebo vyjížďka na kánoích v mořské zátoce. Pro ty odvážnější se nabízí rafting na řece Mae Klong, která se line džunglí v Umphagu, a která skýtá dobrodružství v divoké krajině poblíž hranic s Barmou (Myanmarem).

Nezapomenutelným zážitkem z Thajska je velmi pestrý vodní svět, který zejména kolem ostrovů Phuket, Phi Phi a Khao Laku vytváří ideální podmínky pro potápění, za kterým se sem sjíždějí lidé z celého světa. Mezi nejlepší místa na potápění na světě patří Similanské ostrovy, které se nachází asi 50 km od Khao Laku. Oblíbeným je také ostrůvek Ko Tao v Siamském zálivu.