Press "Enter" to skip to content

Emirát Al Khaiman

Ras Al Khaimah je nejsevernější ze všech emirátů. Mnozí ho považují i za nejkrásnější, protože jeho přírodní bohatství je hodně rozmanité. Pobřeží Ras Al Khaimah lemuje červený písek a skalní masivy, které přecházejí v úrodnou zelenou rovinu, v níž majestátně ční pohoří Hajar.

Rozloha Ras Al Khaimah je 1680 km2. Emirát sousedí s Ománem, Umm al-Qaiwanem, Sharjah a Fujairah. Jižní část Ras Al Khaimah je méně osídlená než severní, protože se zde rozkládá již zmiňované pohoří Hajar. Největším městem v jižní oblasti je Masafi.

V Ras Al Khaimah žije pouhých 195 tisíc obyvatel. Hospodářství země je založeno na zemědělství, konkrétně pak na pěstování ovoce a zeleniny, chování drůbeže, a na rybolovu. U pobřeží bylo v 80. letech minulého století nalezeno ropné naleziště, které je označováno jako Saleh. Mezinárodní význam má výrobna keramických dlaždic a sanitárního zařízení.

Ras Al Khaimah má vlastní mezinárodní letiště, které ho spojuje s okolním světem.

 

Město Ras Al Khaimah

Hlavní město emirátu Ras Al Khaimah leží 90km od Dubaie. Stejně jako ostatní hlavní města dalších emirátů je i Ras Al Khaimah položeno blízko pobřeží. Město je rozděleno lagunou na dvě části. Ty jsou spojené v nejužším místě mostem.

Nejvyhledávanější turistickou atrakcí je stará pevnost, ze které je uděláno muzeum. Pevnost najdete v západní části města, na úzkém poloostrově. Kromě pevnosti se na poloostrově nachází i úřady, obchody a ubytovací zařízení. Uprostřed poloostrova je staré tržiště. Ceny zboží se pohybují níže, než v ostatních emirátech.

Východní část města Ras Al Khaimah je modernější. Sídlí zde úřad vládce, výstaviště a nemocnice.

Další pevnost, která leží ve městě Ras Al Khaimah, je, stejně jako stará pevnost, přeměněna na muzeum. Její oficiální název zní Ras Al Khaimah Museum. Budova pevnosti se pyšní jednou z posledních starých a dodnes používaných větrných věží ve Spojených arabských emirátech. V muzeu jsou vystaveny exponáty pocházejí z doby 2500 let př.n.l.

Jihovýchodně od muzea můžete narazit na tržiště s ovocem, zeleninou a rybami. Ideálním místem pro relaxaci a zábavu je Saqr Public Park v městské části Suhaila. Pro děti je zde několik pouťových atrakcí, pro dospělé krásná zelená plocha na piknik.

V Ras Al Khaimah jsou velice populární velbloudí závody. Ve městě je třetí nejdůležitější závodiště pro velbloudí dostihy. První dvě jsou v Dubai a Abu Dhabi. Závody můžete navštívit od září do konce dubna, zpravidla v pátek.