Press "Enter" to skip to content

Jak cestovat do Francie

Letadlem

Centrem veškeré dopravy je hlavní město Paříž. Zde se nachází 2 velká letiště: Orly a Roissy (Charles-de-Gaulle). Druhé jmenované letiště je zároveň 2.největším letištěm v Evropě, má 3 terminály. Terminál 3 je určen pro nízkonákladové lety, Terminál 2 je pak prvotně vyhrazen pro lety Air France. Obě letiště jsou napojena na síť autobusů zvaných Orlybus a Roissybus, které jezdí přímo do centra Paříže, a RER rychlovlaky.
Na francouzská letiště směřují letadla společností ČSA, Air France, Lufthansa či Austrian Airlines, která nabízejí přímé lety do Paříže. Vedle toho samozřejmě do Francie směřují nízkonákladové lety mnoha společností. Další velká letiště se nachází např. v Nice, Marseilles, Bordeaux, Lyonu, Nantes či Strasbourgu.

Vlakem

Železniční doprava ve Francii je velmi rychlá a komfortní. Centrem železniční dopravy je opět Paříž, ze které hvězdicovitě vychází síť železnic. Rychlovlaky TGV jsou velmi příjemný typ dopravy, kdy cesta z Paříže do Marseilles trvá jen 3 hodiny.
Z ČR je poměrně snadné dostat se vlakovou dopravou do Francie, neboť z Prahy vyjíždí vlak několikrát denně.

Autem

Pro severní oblast Francie je nejvýhodnější trasa Norimberk-Mannheim po dálnici A6 a pak dále po trase Méty-Remeš-Paříž po dálnici A4. Do jihovýchodní části Francie se z ČR nejsnáze dostanete trasou Mnichov-Vaduz-Miláno.