Press "Enter" to skip to content

Jižní Thajsko

Letovisko Hua Hin

Pokud se návštěvníci vypraví do letoviska Hua Hin, které je vzdálené asi 240 km od Bangkoku, otevřou se před nimi nádherné pláže, které hostily již panovníky tehdejšího Siamu. Toto středisko, které je nejstarší v celém Thajsku, je dnes významným cílem cestovního ruchu s mnoha apartmány, restauracemi a bary, kam jezdí turisté z celého světa. Návštěvníky může také potěšit, že se prostřednictvím cestovních kanceláří mohou vypravit do míst, která nejsou ještě notoricky známá, tudíž nejsou cílem masové vlny zájmu turistů.

Mluvíme zde například o výletu do Národního parku Khao Sam Roi Yod, ve kterém můžete obdivovat velké vápencové skály nebo se můžete vydat k vodopádům, které najdete v džungli u hranice s Barmou (Myanmarem). Také je možné navštívit sídlo krále Monguta, který vládl v 19. století., na hoře Khao Wang, kam se pohodlně dostanete lanovkou.


Letovisko Khao Lak

Dalším přímořským letoviskem je Khao Lak, které je vyhledávané pro svoji klidnou atmosféru, která je ideálním nástrojem pro strávení ničím nerušené dovolené. Toto letovisko tvoří několik menších pláží, které na sebe ale řetězovitě navazují, tudíž vytvářejí jednu velkou, asi deset kilometrů dlouhou pláž. Všude v okolí najdeme velké množství restaurací, barů a obchodů, které v moderním letovisku nesmějí chybět, avšak v noci je v letovisku klid, protože příliš neholduje nočním zábavám. O prestiži tohoto místa svědčí také vyšší ceny za veškeré služby.


26. prosince 2004 nebylo ani Khao Lak ušetřeno vlně tsunami, která zničila většinu letoviska a vyžádala si i lidské životy. Je až s podivem, za jak krátkou dobu se s tím Khao Lak dokázalo vypořádat. Dnešní turisté vůbec nepoznají, že středisko bylo před pár lety úplně zničené. Po otřesném zážitku zde zbylo pouze Muzeum tsunami, a také vyplavená loď, kterou tehdy používala námořní policie.

Tato oblast je ideálním místem na potápění, vždyť jedno z nejkrásnějších míst je pouze 50 km od Khao Lak, kterým jsou Similanské ostrovy. Dalším vyhledávaným potápěčským centrem jsou Sáronské ostrovy. Díky bohatému podmořskému životu zde najdeme i mnoho potápěčských škol a center. Pozoruhodným místem je také národní park Khao Sok, ve kterém lze obdivovat nejvyšší rostlinu na světě, nesoucí jméno Rafflesia.

Letovisko Koh Lanta

Přímořské letovisko Koh Lanta změnilo od 90. let svoji tvář, kdy patřilo ke klidnějším střediskům, které nebylo poznamenáno masovou invazí turistů. Doby bambusových přístřešků jsou pryč, turistům se zde nabízí ubytování převážně v bungalovech. Nyní je dalším velkým turistickým centrem. Přesto lze ale na jihu nalézt pláže, které ještě cestovní ruch stále nepostihl. Návštěvníci lze mohou holdovat potápění a šnorchlování, vyjížďkám na slonech, výletům do jeskyní a do džungle.


Letovisko Kok Samui

Velmi známé a oblíbené je letovisko Koh Samui, které je zároveň i třetím největším ostrovem v Thajsku. Kolem celého ostrova se táhne dokola silnice, dlouhá 51 km. Je to skutečný ráj na zemi, který poskytuje dovolenou v klidném prostředí plném zeleně a nádherných dlouhých pláží. Dříve byl ostrov plný bambusových chýší, kam zavítali převážně turisté jednotlivci. Oblíbeným dovolenkovým rezortem s luxusními hotely a bungalovy se ostrov stal až po roce 1988, kdy zde bylo vystaveno letiště.

Ostrov nabízí spoustu nádherných pláží, více či méně klidných, z nichž nejkrásnější je v Chawengu. Dominantou Koh Samui je barevná socha Buddhy, která ční do výše 15 metrů. Asi 60 km od Koh Samui se nachází malý ostrov, který je vyhledávaným a nejkrásnějším potápěčským rajónem v Siamském moři.


Letovisko Krabi

Letovisko Krabi se po zásluze může pyšnit nejkrásnějším mořským pobřežím v Thajsku. Průzračná voda s okolními vápencovými skálami vytváří skutečnou podívanou. Na nejkrásnější pláže Pha Nang a Railay je možné se dostat pouze lodí. Ale to návštěvníky nemusí děsit, protože cesta trvá pouze 10 minut. Vzhledem k tomu, že obě pláže nejsou nikterak dlouhé, můžeme se setkat s jejich větším přelidněním.

Příjemné prostředí vás bude čekat v Ton Sai Bay, kde se v lesíku vedle pláže můžete ubytovat v exotických bungalovech.


Ostrov Phuket

Thajský ostrov Phuket obývá 230 000 obyvatel a je to nejoblíbenější ostrov celé jihovýchodní Asie. Krajina vás už na první pohled uchvátí klidem a přírodou, na druhou stranu v hlavním městě ostrova budou ve svém živlu i ti největší rebelové. Menších pláží je tu několik, z těch velkých je nejvíce zalidněná Patong Beach, ale zase její zařízení je velmi dobré. Pokud máte rádi dobrodružství, vydejte se do Kao Phra Thaeo Park. Toto místo vám umožní být chvíli ve skutečné džungli, kde na vás na každém kroku číhá nebezpečí. Vede tu turistická stezka, která ústí k vodopádům.


Dále je možné navštívit Národní park Sinirat, kde jsou úchvatné mangrovové lesy. A jestli stále nemáte dostatečnou nabídku dobrodružství, navštivte Phuket Aquarium, kde se ze skleněného tunelu můžete kochat veškerou podmořskou florou a faunou, mezi níž nechybí ani skuteční žraloci. Mimo to Phuket nabízí všechny vodní sporty, které se vám vybaví. Zejména potápěním je ostrov celosvětově známý. Andamanské moře má obecně výbornou kvalitu a je velmi populární mezi potápěči. Pro méně dobrodružné povahy se nabízí i minigolf, bowling nebo jízda na koních. Místní specialitou je treking na slonovi.

Phang Nga

I návštěva okolní Phang Nga stojí za to.. Ostrůvky tvořené vápencem se tyčí do výšky až 300 metrů. Tzv. James Bond Island je už podle názvu místem, kde se točila jedna scéna z bondovky Muž se zlatým koltem. Můžete se nechat zlákat prohlídkou krápníkových jeskyní a vesnice Ko Pannyi, která se vyznačuje domy postavenými na kůlech.