Press "Enter" to skip to content

Co navštívit v Mnichově

Unikátní přehlídka barokních staveb v německém Mnichově.
Radnice postavená v barokním slohu, futuristické sídlo BMW a mnoho dalšího láká turisty k návštěvě Mnichova.

Vydejme se do části německého Bavorska, do města Mnichov, které je podobně jako Berlín či rakouský Salcburk jedno z nejkrásnějších měst střední Evropy. Mnichov je velmi atraktivním cílem zejména pro širší možnosti výletů. Poznávat zde můžeme krásnou architekturu, ale ani za přírodou nebude cesta dlouhá. Při návštěvě Mnichova můžeme absolvovat túru na Warnberg, kde se před námi otevře nádherný výhled na celé město z ptačí perspektivy. Při slunečném dni lze spatřit i část německých Alp. Německo často hostí také milovníky zimních sportů, kvalitní lyžařská střediska nalezneme mimo jiné i nedaleko Mnichova. Pro krásné památky se turisté vydávají do jihovýchodní části Německa, kde Mnichov leží, celoročně.

Zajímavé památky však nalezneme po celém Německu. Mnichov samotný má velmi bohatou historii, symbolem a jádrem města byl po dlouhá léta kostel Petersbergl. Město se rychle rozrůstá, nyní patří k nejvyhledávanější památce místní radnice, která na sebe strhává pozornost pro svou monumentalitu, krásné zdobení a mnoho malých věžiček a chrličů. Radnici nepřehlédneme také díky dominující věži, která je bohužel pro veřejnost nepřístupná. Po zhlédnutí detailů radnice na denním světle, návštěvu opakujte i ve večerních hodinách, nasvícení budovy je romantickým zážitkem.

Za zmínku také stojí hlavní sídlo automobilky BMW. Budova má skutečně futuristický design založený na čtyřech kruhových stavbách, které se vzájemně propojují. Uvnitř stavby se nacházejí kanceláře a administrativní centra, ze kterých je řízen chod a vývoj celé této světoznámé automobilky.