Press "Enter" to skip to content

Nádherné město Vídeň

Vídeň je nádherné město s architekturou v románském a gotickém stylu.
Mezi největší chlouby města i celého Rakouska patří celosvětově uznávaná filharmonie.

Město Vídeň leží ve státě Rakousko, tedy u jižních hranic České republiky, a tak není nikdo, kdo by toto úchvatné město neznal. Za krásami města se pohodlně a rychle dostaneme pomocí vynikajícího dopravního spojení, směrem na Brno. Turisté Vídeň mnohdy pouze projíždí při své cestě na dovolenou, a díky cestování se výletníkům dostane šance navštívit i jiná Rakouská města, především Graz.

Vídeň je jedno z největších měst Rakouska a to i díky 1,7 milionu obyvatel. Město je moderní a vyspělé, cestování po centru je velice snadné a pohodlné, při budování hromadné dopravy byl kladen velký důraz na rychlost, pohodlnost, přehlednost a v neposlední řadě i na návaznost mezi jednotlivými spoji. Pokud přeci jen nebudeme chtít vyzkoušet místní moderní dopravu, poslouží nám místní taxi či automobil. A kam by naše cesty po Vídni měli vést?

Vídeň skrývá, zážitky pro všechny návštěvníky. Od dobrodružství až po večer strávený s kulturou. Vycestujeme-li do Vídně, návštěva místní filharmonie by se měla zapsat na náš harmonogram. Vídeňská filharmonie je vyhlášená po celém světě, a tak se nám postará o silný zážitek. Zatoužíme-li i další večer věnovat kultuře, doporučuje se návštěva divadla či opery ve Státní opeře. Kultura nás provází i při samotné procházce městem, všudypřítomná skvostná architektura bere dech.

Pokud chceme pátrat po minulosti Rakouska a samotné Vídně, navštivme komplex Hofburg – největší muzejní komplex v celém Rakousku. Ať už Vídní pouze projíždíme, nebo se Vídeň stane samotným cílem dovolené, rozhodně nesmíme zapomenout ochutnat tradiční párky a klobásy, které jsou prodávány u stánků po celé Vídni a mají skutečně jedinečnou chuť. Typickým pokrmem je vídeňský řízek a štrúdl, pokrmy jsou sice i pro Čechy velmi blízké a známé, ale věřte, že ve Vídni chutnají jinak, než jsme zvyklí.