Press "Enter" to skip to content

Nákupy v Thajsku

Thajsko je rájem pro milovníky nákupů. Nabízí nám velké množství suvenýrů a ostatního zboží za mnohdy nižší ceny, než za jaké bychom je pořídili doma. V jednotlivých obchodech a obchodních centrech jsou pevně stanovené ceny, které se málokdy podaří usmlouvat. Oproti tomu u pouličních obchodníků prostě smlouvat musíte. Obvyklá otevírací doba je od 10 do 22 hodin, ale v turistických centrech i déle.

Nejčastěji nabízené zboží v Thajsku

Perly

Centrum kultivovaných perel se nachází na ostrově Pukhet, kde jsou farmy na produkci perel. Přesně se dozvíte, jaké rozdíly jsou mezi perlou pravou a kultivovanou – pravá perla má drsnější povrch a nepravidelný tvar.

Sochy Buddhy

Pozor, turisté, kteří nepatří k buddhistickému náboženství nesmějí ze země jeho sošky vyvážet.

Hedvábí

Ručně tkané hedvábí je pro Thajsko typické. Právě kvůli svému postupu výroby na něm najdeme drobné nedokonalosti, což nikterak nesnižuje jeho hodnotu.

Kůže, kožešiny, lastury

Jejich vývoz, ale i dovoz je poněkud riskantní, pokud nemáte potvrzení, odkud daný výrobek pochází. Jinak jsou ale běžně k dostání krokodýlí kabelky a hadí opasky a další.

Šperky

Pokud chcete kupovat drahé šperky, držte se pouze renomovaných obchodů s klenoty označovaných modrým štítkem na dveřích. Zdržte se nákupu u podomních obchodníků.