Press "Enter" to skip to content

Pobřeží Černého moře

Pobřeží Černého moře je nejnavštěvovanější oblastí v Bulharsku a svým návštěvníkům poskytuje nezapomenutelný obraz různorodé bulharské krajiny a pohostinnosti. Najdete zde drsné rudé skály, malebná městečka a vesničky, hojné lesy a mořské pláže s bílým nebo žlutým pískem. Zkrátka milovníci přírody a mořského klimatu si přijdou na své.

Bulharské pobřeží je dlouhé 378 metrů a Černé moře, které ho omývá, je ideální pro rodiny s dětmi, pro koupání i potápění, protože jeho poměrně nízký obsah soli nedráždí oči ani pokožku.
Taktéž se nemusíte bát, že při vodních radovánkách narazíte na dravého mořského tvora.
Černé moře je v tomto směru velice bezpečné.

Pobřeží Černého moře je rozděleno na dvě části. V jedné kraluje město Varna a ve druhé Burgas. Obě části jsou takové dva pomyslné tábory, které jsou spolu v dávné při ohledně toho, která část pobřeží poskytuje větší krásy.
Obě části přitom mají svůj osobitý půvab a v každé z nich je něco speciálního, co návštěvníky bezpochyby uchvátí.

Severní pobřeží je známé svými rudými skalisky, vystupující z vody až do výšky 70 m.
Nejvíce si této scenérie užijete v okolí Balčiku a na mysu Kaliakra.
Typický pro sever pobřeží je taktéž žlutý písek, podle něhož se příhodně jmenuje oblíbené letovisko Zlaté písky a uchvátí vás i dominanta celé oblasti, kterým je město Varna.

Naproti tomu jih je o něco exotičtější. Vegetace v okolí Primorska se nápadně podobá subtropickým oblastem, protože díky řece Ropotamo jsou tam lesy protkány hustým popínavým porostem.
I zde je písek o pozvání bělejší, a také jemnější.
Známá bulharská letoviska Sozopol a Nesebar, vás také ohromí svou architekturou a přímořským charakterem.