Press "Enter" to skip to content

Proč navštívit ostrov Kréta

Kréta

Kréta je země uprostřed moře, krásná, plodná, omývána vlnami.
Krétě se přezdívá díky rozmanitosti zdejší přírody „šestý kontinent“.

Kréta – to jsou vysoké hory, hluboké kaňony, úrodné náhorní plošiny, krasové jeskyně a především překrásné krétské pobřeží.
Někde dramaticky skalnaté, jinde dlouhé písečné pláže omývané průzračnými vodami Středozemního a Libyjského moře.
Kréta – to je historie a mýty z dávné minulosti vyprávějící o velkém královi Mínoovi, o statečném hrdinovi Théseovi a o hrůzostrašném Mínotaurovi. Paláce Knossos a Festos dosvědčují i dnes slavnou minulost ostrova.

Proč je dobré navštívit Krétu

Ostrov Kréta nabízí spoustu nejrůznějších možností pro jakýkoli typ prázdninového využití.
Milovníci vodních sportů najdou na Krétě nejčistší moře z celého Řecka, turisté se mohou vydat labyrintem stezek vedoucích pohádkovou krétskou krajinou a velkolepými roklemi až k zapadlým horským krétským osadám.
A všichni, kdo si prostě jen chtějí vychutnat nádherné slunce a nadýchat se vonného vzduchu, si mohou užít přes 300 slunečných dnů v roce a koupání na nekonečných plážích Kréty.

Kdo navštívil Krétu a poznal rušná střediska severního pobřeží, bude mile překvapen a okouzlen, až jej zavedeme na jih ostrova Kréty, kde v létě nikdy neprší a Libyjské moře omývá mohutná rozeklaná skaliska i fantastické pláže.
Právě tuto část ostrova si zvolil ke svému zrození bůh Zeus, narodil se zde také král Mínos a v ranných dobách křesťanství zde žil svatý Pavel.