Press "Enter" to skip to content

Rychle rostoucí město Hong Kong

Hong Kong patří k nejlidnatějším a nejrychleji rostoucím městům ve státě Čína. Město nás okouzlí především svou architekturou, nalezneme zde i pevné obchodní vazby s čínskými podnikateli.

První zmínka o městě Hong Kong vznikla již v roce 1513, v době kdy ho objevil evropský mořeplavec Jorge Álvares. Badatelé, ale předpokládají, že město bylo založeno a osídleno již o několik stovek let dříve. Město se rozkládá na pobřeží Jihočínského moře, a jak je již na první pohled patrné, je součástí Čínské lidové republiky. Nyní město Hong Kong hostí více než 7 000 000 obyvatel, tento počet je asi třetina množství obyvatel, který si připisuje hlavní město Peking, ale téměř dvojnásobný počet obyvatel, než má město Singapur.

Velký rozvoj města začal okolo roku 1699, právě v tomto roku začala znatelně růst evropská poptávka po čínském zboží. Mezi nejvyhledávanější čínské zboží řadíme hedvábí, porcelán a, nebo vynikající čínský čaj. Čína začala své zboží do Evropy vyvážet, a díky své významné poloze se stal Hong Kong centrem celého čínského obchodu.

Mezi nejnavštěvovanější památky v lidnatém Hong Kongu patří chrám Wong Tai Sin či stará rybářská osada Lei Yeu Mun. Pozornost turistů si jistě zaslouží i známá čtvrť Kowloon, která je známá především pro své tržiště, obzvláště trh nefritový je velmi známým místem. Zde zažijeme zážitek ze samotného nakupování, velmi populární jsou smluvní ceny, žádná stanovená cena není pevně daná, a tak zboží můžeme zakoupit za zlomek jeho původní ceny.

Hong Kong se neustále rozvíjí, velký pokrok můžeme sledovat i v oblasti strojírenství a stavebnictví. Na okrajích města vznikají velké průmyslové komplexy, které dále distribuují své výrobny po celé Číně, ale i do celého světa. A tak se město stává lukrativním místem pro obchodníky, kteří se snaží navázat obchodní vztahy mezi místními výrobci, podnikateli a obchodníky.