Press "Enter" to skip to content

Sever Thajska

Chiang Rai

Chiang Rai je dalším z mnoha starých měst, které byly vystavěny v této oblasti. Bylo založeno roku 1262 a dnes má okolo 60 000 obyvatel. Přestože je to hlavní město provincie, která nese stejný název, není zdaleka tak rušné jako Chiang Mai, které je vzdáleno přibližně 180 km. Z jednoho města do druhého se můžeme vypravit buď autobusem nebo letadlem. Chaing Rai je průmyslová oblast země, přesto nabízí spoustu pozoruhodností. Například muzeum horských kmenů, které návštěvníky seznamuje s různými horskými kmeny a poskytuje možnost vydat se na trekingovou výpravu. Také zde najdeme tržiště, kde si mohou turisté zakoupit různé památkové předměty, které byly vyrobeny horskými kmeny. Výhodou tohoto tržiště oproti velkému v Chiang Mai je nižší cena prodávaného zboží.

Thaton

V oblasti Chiang Mai je možné se vypravit do vesnice Thaton, která nabízí výlet po řece Kok, který je uskutečňován tradičním způsobem – tedy na vorech. Návštěvníci mohou obdivovat krásu zdejší přírody a poznat trochu tradičního života tamních obyvatel. Mezi nejmalebnější města této oblasti patří Mae Hong Son, které se nachází téměř u hranic s Barmou (Mayanmarem). Díky své odlehlé poloze a hornatému klidnému prostředí si vysloužilo titul „thajská Sibiř“ a nabízí turistům poznání zdejší krajiny i jinak než jen po klasických turistických trasách.

Wat Chong Klang a Wat Chong Kham

Za shlédnuté stojí v této oblasti i filigránsky zdobené chrámy Wat Chong Klang a Wat Chong Kham, které leží v blízkosti jezera Chong Kam. Se zvláštní podívanou se mohou návštěvníci setkat ve vesnicích plných žen s tzv. „dlouhými krky“. Ženy tamního kmene Padaungů nosí na krku velké mosazné kruhy, které jim ho uměle prodlužují. Ne nadarmo se o této podívané, která sem byla zatažena z Barmy, mluví jako o lidské zoo.

Městečko Pai

Dalším turisticky nevšední zážitky nabízí městečko Pai, které má asi jen 6000 obyvatel. V posledních letech se stává stále více oblíbeným rezortem turistů dobrodruhů, kteří si moc nepotrpí na masovou organizovanou zábavu. Je zde převážně levné ubytování, také zde můžeme najít internetové kavárny, a v případě potřeby se zde mohou návštěvníci i nechat tetovat v jednom z mnoha tetovacích studií. Z Chiang Mai létá nově do Pai malé letadlo, jehož kapacita je omezena na 12 míst. Opravdovým požitkem jsou zde četné restaurace a bary, které nabízejí jídla a kuchyně z více než poloviny zemí světa. Také sportovní vyžití je zde hojné, mnoho specializovaných agentur zde nabízí převážně outdoorové aktivity, pro které je tato oblast ideálním hostitelem.

Tham Nam Lang

Pro skutečné dobrodruhy je ideálním místem na výlet několik téměř neobjevených velikých jeskyní, včetně těch krápníkových. Jeskyně s názvem Tham Nam Lang patří k největším na celém světě a traduje se, že by mohla být i skutečně největší.