Press "Enter" to skip to content

Severovýchod Thajska

Město Khon Kaen

Můžeme lze nalézt univerzitní město Khon Kaen, které je vzdáleno asi 450 km od Bangkoku. Stojí zde Národní muzeum, ve kterém jsou uloženy různé archeologické nálezy již z 9.a 10. století, a dále pár starých chrámů. Avšak kromě těchto jmenovaných pamětihodností město neoplývá historickými památkami ani jinými atraktivitami, které by přitáhly pozornost turistů. Za zmínku stojí snad jen chrámová pyramida chrámu Wat Muang Gao, který je zajímavý svým barevným laděním v červené, bílé a zlaté barvě, a také vyřezávané okenice.

V této oblasti je možné lehce najít jak kvalitní ubytování a zábavu po celý večer, tak i jídlo, a to vše za rozumné ceny. Pokud se návštěvníci rozhodnou pro výlet mimo město, jejich pozornosti by neměl ujít národní park Phu Wiang, který je zavede do časů dinosaurů a pravěkých zvířat. Zkameněliny obrovských ještěrů se datují až do 140 milionů let.

Dalším tipem na výlet je přehrada Ubolrat, která je dlouhá 800 m. Návštěvníci mohou využít i výletní plavby lodí.

Město Nakhon Ratchasima

Největším městem, které se na severovýchodě nachází je Nakhon Ratchasima se 240 000 obyvateli. Je to průmyslové středisko této oblasti a tvoří důležitou dopravní smyčku. Doprava z Bangkoku je zajištěna pomocí autobusů nebo vlaků. V okolí tohoto města můžeme nalézt velmi působivé atrakce, jako například vesnici Pak Thong Chai, kde se mohou návštěvníci seznámit s uměním tkaní hedvábí nebo Prasat Phanom Rung, což je velký komplex chrámových budov, které byly vybodovány ve 12. století na místě vyhaslé sopky.

Pokud si návštěvníci chtějí užít trochu komerční zábavy, neměli by opomenout navštívit Surin. Přibližně dvě stě vycvičených slonů zde předvádí své kousky, známé jako Elephant Round-Up. Výlet je velmi oblíbený, z Bangkoku jsou vypravovány na tuto podívanou vlaky a autobusy.

Město Nong Khai

Město Nong Khai leží na řece Mekong a vytváří vodítko mezi Thajskem a Laosem. Silnice dlouhá 1,2 km. byla mezi těmito dvěma státy vybudována až v roce 1994. Zboží, které se z Laosu nebo Číny dováží, je možné zakoupit na trhu Sadet Market. Hlady návštěvníci také nezemřou, příjemným zážitkem je spojení dobrého thajského jídla s výletem lodí – tudíž v plovoucí restauraci.

Udon Thani většinou není sám o sobě cílem zahraničních turistů. Pokud návštěvníci do této oblasti zavítají, je to zejména díky výskytu rozsáhlého archeologického naleziště, které je v celém Thajsku nejvíce považované.