Press "Enter" to skip to content

Tipy na zajímavá místa v Drážďanech

Drážďany byly postaveny v barokním stylu, a tak jejich architekturu obdivuje samotné Německo, ale i turisté z celého světa.

Vydáme-li se za poznáním Drážďan, cesta nebude daleká. Podobně jako Berlín, i Drážďany leží u našich západních sousedů, tedy v Německu. Cesta z České republiky do Drážďan je skutečně krátká, a tak se za krásami Drážďan můžeme pohodlně vydat. Při cestování po Německu by, jsme město Drážďany neměli vynechat. Je to město plné krás a celé Německo je na něj právem hrdé.

Větší část historického jádra města, je vystavena v barokním stylu. Pro obdivovatele podobných architektonických skvostů, jsou Drážďany tou správnou volnou při rozhodování, kam na poznávací zájezd. Mezi největší lákadla řadíme, velmi známý komplex Zwinger, který nalezneme v místě, kde se v minulosti stálo staré městské opevnění. Při válečném bombardování v roce 1945 byla bohužel velká část komplexu zničena, ale Německo si tuto úctyhodnou památku nenechalo vzít a kompletně ji zrestaurovalo. Nyní Zwinger vítá davy turistů s otevřenou náručí.

V Drážďanech, však nalezneme i více zajímavých míst. Místa, která si zaslouží obdiv, jsou také muzea, která se nacházejí v prostorách královského paláce. Muzea vlastní různorodé expozice zaměřené na sbírky kufříků a králů, na matematiku, fyziku či známé obrazy. Zatoužíme-li po chvilce klidu, oázou pro nás bude vyhlášený park Pillnitz, který je součástí stejnojmenného zájmu a poskytne nám ideální místo pro relaxaci a odpočinek. Panenskou krásu přírody okusíme v Labském údolí, toto místo je díky své unikátnosti zapsané na seznamu UNECSO. Údolí je protkané širokými loukami a tak nám poskytne nádherný a uklidňující pohled.