Press "Enter" to skip to content

Východní Thajsko

Provincie Chanthaburi

Chanthaburi je jedno z větších měst této oblasti, které je bohaté na přírodní zdroje, množství mořských živočichů, a také disponuje rozsáhlými poli s tropickým ovocem. Chanthaburi je známé především díky výskytu červeného safíru.


Provincie Chonburi (Pattaya)

Další oblastí je Pattaya, nejznámější místo provincie Chonburi, které je vzdálené asi 150 km od Bangkoku. Pochlubit se může řadou zajímavých historických památek a chrámů, přilehlých ostrovů, také rozsáhlými ananasovými plantážemi a vynikajícím golfovým hřištěm, což přitahuje pozornost turistů z celého světa. Na druhé straně je Pattaya velmi průmyslové město, které má, stejně jako jiná průmyslová města, potíže s přetížením dopravních komunikací, a také je zde znát existence rafinerií a nákladních přístavů.

Provincie Rayong

Další provincií je Rayong, který je zároveň i hlavním městem stejnojmenné provincie, které se pyšní obdivuhodnou přírodní krásou. Jedním z nejpřesvědčivějších důkazů je Ko Samet (Ko Kaew Phisadan), který je známý svými nádhernými plážemi s bílým pískem a výskytem korálových útesů. Toto letovisko vytváří ideální podmínky jak pro turisty toužící po odpočinku, tak pro ty, kteří milují sportovní dovolenou včetně poznávání podmořského světa.

Další turistickou atrakcí je bývalé nejslavnější turistické středisko této oblasti zvané Wang Kaew, které je díky své nádherné a klidné pláži považováno za nejkrásnější místo této provincie. O víkendech a prázdninách se můžete na plážích Rayongu setkat s místními Thajci, kteří zde hledají odpočinek a únik z hektického hlavního města.

Provincie Trat

Poslední významnou oblastí je provincie Trat, která je známá díky těžbě drahých kamenů a jejich zpracováním, ale především díky tomu, že vytváří pomyslné dveře do národního mořského parku Ko Chang.

Ko Chang je druhý největší ostrov Thajska a nachází se v Siamském zálivu. Díky své dosavadní neposkvrněnosti intenzivním turistickým ruchem zůstává toto místo ideálním centrem pro strávení klidné dovolené v panenské přírodě. Na ostrově, který je převážně hornatý a jeho povrch tvoří džungle, se rozmohl cestovní ruch koncem 20. století, kdy se začaly budovat hotely a bungalovy, které naplňují očekávání jak méně náročných klientů, tak zároveň dokáží svým luxusním ubytováním uspokojit i nejnáročnější klientelu. Také zde byla postavena silniční komunikace mířící skrz džungli, a pod mořem byl natažen kabel s elektrickým proudem, který na ostrov přivádí elektřinu z pevniny.

Na ostrov je možné se dostat z Tratu trajektem, který slouží pro přepravu jak osob, tak i automobilů a autobusů. Do Tratu lítá přímá linka z Bangkoku, odkud už je možné se letištním minibusem a trajektem dopravit na požadované místo na ostrově. Další možností je využít autobusovou dopravu. Z Bangkoku jezdí autobus v pravidelných hodinových intervalech a cesta trvá přibližně 4 hodiny. Z Pattaye vás na ostrov pohodlně dopraví klimatizovaný minibus, za který zaplatíte přibližně 600 bahtů. Ko Chang láká turisty jak svými plážemi, přírodou, tak i různými turistickými atrakcemi. Návštěvníci zde mohou obdivovat vodopády v džungli, rybářské vesnice s ochutnávkou čerstvých mořských ryb, různě dlouhé pláže, kolem nichž jsou soustředěny obchůdky, hospody a četné restaurace, také si tu přijdou na své milovníci potápění a dalších vodních sportů a také milovníci nočního života, o což se starají četné bary. Ko Chang je zejména v zimních měsících, kdy je v Thajsku největší sezóna, plně obsazen, a je těžké zde bez předchozí rezervace najít volné ubytování.


Středisko Pattaya

Pattaya bývala poklidné rybářské městečko, které se od 60. let 20. století změnilo k nepoznání. Nyní je to rušné a velmi živé středisko, které oplývá všemi neduhy velkých průmyslových měst, jakými jsou dětská prostituce, kriminalita, množství striptýzových barů, prach a ruch. Proti této pověsti se tamní úřady snaží bojovat všemi možnými prostředky, proto z rušných ulic budují pěší zóny a pobřežní promenády, zavádějí čistírny vod a dbají na větší bezpečnost ve městě.

Dalším plusem je velmi propracovaná infrastruktura, která byla přizpůsobena značnému cestovnímu ruchu. Pattaya totiž návštěvníkům nabízí nepřeberné množství nejrůznějších atrakcí jako například mořské akvárium, botanické zahrady s neobvyklými druhy rostlinstva, zoologické zahrady a množství při pobřeží ležících ostrůvků.

Z tohoto důvodu je Pattaya jednou z mála thajských oblastí, ve kterých si turisté pronajímají nebo dokonce i kupují vlastní byty, ve kterých poté tráví celou sezónu. V Pattaye si přijdou na své i milovníci dobrého jídla a pití, protože se zde podávají speciality nejrůznějších kuchyní, například thajské, asijské, středomořské, ale také západní kuchyně. V tomto rušném středisku je cena ubytování a nabízený servis služeb v nejlepším poměru ze všech thajských letovisek. Pro ilustraci, pokoj, který je vybavený televizorem, minibarem a bazénem lze nalézt již od 20 eur.

Zábava a noční život není v tomto středisku žádný problém, je zde spoustu aktivit pro krácení volného času, jako například různé sportovní aktivity včetně tenisu, golfu a jízdy na koni, dále se návštěvníci mohou pobavit na diskotékách, z nichž nejznámější je Marine Disko v jižní Pattayi, a také při fantastických show thajských transvestitů. Velkým zážitkem je také výlet do hlavního města Chantaburi, které je známé jako naleziště safírů, dále výlet do sloní vesnice, kde návštěvníci mohou shlédnout i sloní exhibici. Nejnavštěvovanějším místem je ale 4 km2 velký ostrůvek poblíž Pattaye s průzračnou vodou a písečnými plážemi.