Press "Enter" to skip to content

Zlaté písky

Letovisko Zlaté písky je nejnavštěvovanější turistickou destinací na pobřeží Černého moře.
Není s podivem, že klidné prosluněné pláže s jemným zlatým pískem a okolní zalesněné kopce dávají celému místu velmi osvobozující atmosféru.

Tamní pláže jsou 3,5 km dlouhé a mnohdy až sto metrů široké, což umožňuje určitou anonymitu bez negativních dojmů z masového cestovního ruchu. Tento dojem ještě umocňuje fakt, že hlavní promenáda je vedena stranou, tudíž nejste na pláži rušeni masovou turistikou.
Zlaté písky jsou díky příjemné teplotě vzduchu i moře a klidnému moři bez nebezpečných proudů ideálním řešením pro rodiče s dětmi. Je taktéž dobré vědět, že všechna důležitá místa celého letoviska jsou propojena malým lázeňským vláčkem.

Pokud byste si chtěli udělat výlet do okolí, jistě nepohrdnete skalním klášterem Aladža.
Tento jeskynní systém propojený chodbami a vyzdobený freskami pochází ze 13. století, a tyčí se přímo nad Zlatými písky. Díky tomu se vám odtamtud naskytne překrásný pohled na vápencové skály a pobřeží Černého moře.
Přibližně 10 km od Zlatých písků se nachází další letovisko Albena, kde je velké množství hotelů, kempinkových míst, hřišť a další zábavy. Co byste si skutečně neměli nechat při návštěvě oblasti Zlatých písků ujít, je 20 km vzdálené „bílé město“ Balčik. Je to přímořské letovisko, lemované úchvatnými vápencovými skalami bílé barvy.

Dalším impozantním místem je známý mys Kaliakra, kterému říkají místní obyvatelé „nos“.
Jedná se o rudé skály, vypínající se do výše až 70 m, které poskytují krásné pohledy na okolí a na mnoha místech sahají až k moři. Na skalních útesech se kromě Památníku mrtvých panen setkáte i s dodnes patrnými zbytky thráckého opevnění. Romantická zákoutí poskytují malé zátočiny a skalní jeskyně vesnice Kamen Brjag, která je častým cílem mladých zamilovaných lidí.
Na širokém pobřeží se před vámi otevře také osamoceně stojící rozhledna, kolem které se dá po útesech sestoupit až k moři.